Oddział Prewencji Policji w Katowicach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Policjant z katowickiego oddziału prewencji Mistrzem Polski w Ju-Jitsu

  W miniony weekend w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu. Sierżant sztabowy Rafał Riss z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zdobył tytuł Mistrza Polski w formule „Fighting” w kategorii +94 kg. To kolejny medal w dorobku policjanta, który odnosi sukcesy nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej.

 2. Policjant z katowickiego oddziału prewencji na podium Silesia Półmaratonu

  Sierżant Paweł Wylężek z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uczestniczył w zawodach biegowych Silesia Półmaraton. Policjant czasem 1:15:35 pobił swój rekord życiowy i zajął w imprezie bardzo wysokie 3. miejsce. Serdecznie gratulujemy !

 3. ŚWIĘTO POLICJI W KATOWICKIM ODDZIALE PREWENCJI

  Mundurowi z oddziału prewencji i katowiccy antyterroryści wspólnie uczcili 98. rocznicę powstania Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, który wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Obchody uświetnili Komendanci i Dowódcy wybranych jednostek naszego garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych oraz reprezentanci instytucji współpracujących z Policją.

 4. Kompania honorowa garnizonu śląskiego

  Kompania honorowa garnizonu śląskiego funkcjonuje na bazie policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Działając wspólnie z Orkiestrą Reprezentacyjną KWP w Katowicach godnie reprezentuje Policję województwa śląskiego na uroczystościach o charakterze państwowym, policyjnym, patriotycznym i religijnym, umacniając pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie.

 5. Kolejne „podium” policjanta z katowickiego oddziału prewencji

  Sierżant Paweł Wylężek z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach nie zwalnia tempa i w minioną sobotę kolejny raz stanął na podium zawodów biegowych. Tym razem zdobył „srebro” w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim, rozgrywanym na szlakach górskich Beskidu Śląskiego.

 6. 23 ZATRZYMANYCH PSEUDOKIBICÓW PO MECZU POLONIA BYTOM – RUCH CHORZÓW

  Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz III ligi piłki nożnej w Bytomiu nie dopuścili do eskalacji aktów chuligaństwa i agresywnych zachowań pseudokibiców. Mundurowi zatrzymali 22 pseudokibiców Ruchu Chorzów i 1 pseudokibica Polonii Bytom, którzy brali czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich dopuściła się czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia. Ponadto dwaj mieszkańcy Chorzowa napadli na kibica Polonii Bytom.

 7. Święto Policji w katowickim oddziale prewencji

  Mundurowi z katowickiego oddziału prewencji wraz z kontrterrorystami z Katowic wspólnie uczcili 100. rocznicę powstania Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, który wręczył funkcjonariuszom medale oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Obchody uświetnili przedstawiciele wybranych jednostek naszego garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych oraz reprezentanci instytucji współpracujących z Policją.

 8. Uroczyste pożegnanie z mundurem w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach stróże prawa pożegnali rozstających się z mundurem po 27 latach służby podinspektora Wojciecha Kubika i aspiranta sztabowego Piotra Kierca. Podziękowania za służbę i życzenia dalszych sukcesów w życiu osobistym złożył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz kierownictwo OPP, komendanci, naczelnicy jednostek policji garnizonu śląskiego, a także przedstawiciele związków zawodowych.

 9. NAJSILNIEJSI STRÓŻE PRAWA NA ŚLĄSKU

  W katowickim oddziale prewencji odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Sportach Siłowych. W tegorocznych zawodach startowało blisko 30 policjantów reprezentujących: katowicki oddział prewencji, katowicką komendę wojewódzką, częstochowski i bielski samodzielny pododdział prewencji, a także komendy z Bytomia, Będzina, Gliwic, Cieszyna, Katowic, Mikołowa, Pszczyny, Raciborza, Tarnowskich Gór i Tychów. Zwycięzcom i zawodnikom gratulujemy!

 10. KADRA DOWÓDCZA ODDZIAŁÓW PREWENCJI POLICJI

  Przedstawiciele średniej kadry dowódczej Oddziałów Prewencji Policji i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji doskonalą swoje umiejętności w słupskiej Szkole Policji. Tylko w tej placówce w kraju realizowane są szkolenia dla tych formacji prewencyjnych.