Pamiętamy o dzieciach funkcjonariuszy - Wiadomości - Oddział Prewencji Policji w Katowicach

Wiadomości

Pamiętamy o dzieciach funkcjonariuszy

W Dniu Dziecka zarówno te duże, jak i małe dzieci czekają na prezenty i życzenia. W tym dniu nie może zabraknąć uśmiechu. O tegorocznym święcie Borysa pamiętali policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji Policji, którzy postanowili wręczyć chłopcu policyjną maskotkię i torbę ze słodkościami. Na ręce mamy Borysa przekazali natomiast pamiątkową tablicę i fotoksiążkę poświęconą pamięci taty - sierż. Klaudiusza Siedlaczka.

I czerwca to dzień, w którym chce się wywołać uśmiech na twarzy dziecka. Zwykle w tym czasie w jednostce organizowane były wydarzenia i zabawy dla wszystkich dzieci policjantów. Pomimo że tegoroczne świętowanie było inne niż w latach poprzednich, o rodzinie zmarłego w marcu policjanta pamiętali jego przyjaciele, przełożeni i związkowcy z jednostki. Podczas spotkania z 2-letnim Borysem, chłopiec otrzymał od dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafała Stanka oraz kolegów taty policyjną maskotkę - Sznupka, torbę słodyczy, bon na zakup zabawek oraz pamiątki związane z jego ojcem i jego służbą w Policji.

Policjant zmarł w marcu w szpitalu w Katowicach w wyniku powikłań zdrowotnych. Służbę w Policji pełnił od 2016 roku i był związany z Kompanią Prewencji IV. Został zapamiętany jako policjant, który nie wahał się nieść pomoc i ratunek, również poza służbą. Wszyscy, którzy znali Klaudiusza, wspominają go jako ambitnego i pracowitego, a przy tym wszystkim dobrego, życzliwego i zawsze uśmiechniętego człowieka. Był policjantem z pasją, wspaniałym i kochającym mężem oraz ojcem Borysa, któremu z sercem poświęcał każdą wolną chwilę.

  • Zdjęcie kolorowe. W pokoju chłopczyk trzyma w reku maskotkę. Na policzku widać łzę.
  • Zdjęcie kolorowe. Tablica pamiątkowa z wizerunkiem policjanta. Obok po lewej stronie okładka książki z wizerunkiem policjanta.
  • Zdjęcie kolorowe. Rozłożona fotoksiążka ze zdjęciami.
  • Zdjęcie kolorowe. Tablica pamiątkowa z wizerunkiem policjanta.