Start policjantów oddziału w morderczym biegu

W ubiegły weekend sześciu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uczestniczyło w morderczych zmaganiach w ramach imprezy sportowej "Runmageddon". W zawodach wzięło udział około 1200 zawodników z Polski i Europy. Mieli do pokonania dwunasto kilometrową trasę z pięćdziesięcioma różnymi przeszkodami. Nasza szóstka dobiegła do mety w komplecie. Najlepszy z policjantów pokonał trasę w nieco ponad dwie i pół godziny.

W ubiegły weekend sześciu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uczestniczyło w morderczym biegu w ramach imprezy sportowej "Runmageddon". W imprezie, która odbyła się w Zabrzu, wystartowało około 1200 zawodników z Polski i innych krajów Europy. Każdy zawodnik stajacy na lini startu musiał być przygotowany na pokonanie 12 kilometrów trasy i 50 przeszkód charakteryzujących się różnym stopniem trudności. Uczestnicy biegli po błocie i wodzie, pokonywali bagna, wspinali się oraz czołgali. Ideą imprezy poza sprawdzenie sprawności fizycznej i psychicznej była aktywna współpraca z innymi uczestnikami. Nie każdy zawodnik ukończył bieg, ale nasza szóstak była w grupie, która dotarła do mety. Najlepszy z naszych funkcjonariuszy, trasę przygotowaną przez organizatorów pokonał w czasie 2:30:29. Policjanci deklarują, że po krótkim odpoczynku zaczną przygotowania do kolejnych startów w podobnych imprezach. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy jak najlepszych rezultatów.